Bmpsz header

Konduktív pedagógiai ellátás

A konduktív pedagógiai ellátás a nevelési-oktatási intézményekbe járó központi idegrendszeri sérült gyermekek és tanulók esetében az adott életkor és állapot figyelembevételével a testi, értelmi, érzelmi, erkölcsi, pszichés és szociális fejlődéshez járul hozzá, amely a károsodások ellenére az egészséges testi és személyiségfejlődést segíti.

Milyen esetben lehet szükséges az ellátás?

A Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat, Mozgásvizsgáló, Gyógypedagógiai Tanácsadó, Korai Fejlesztő, Oktató és Gondozó Tagintézménye /MOSZRB/ 1145 Budapest, Mexikói út 63-65.) komplex – orvosi, pedagógiai, gyógypedagógiai, pszichológiai – vizsgálat során elkészített javaslat alapján., az alábbi idegrendszeri sérülések esetében:
  • CP minden formájában, illetve annak gyanújelei észlelésekor, függetlenül kórformától és eredettől
  • a dystoniás/dyskineticus CP
  • lassan progrediáló, dystoniás/dyskineticus tünetekkel járó alapbetegségek
  • genetikai vagy egyéb, ismeretlen eredetű mozgássérülés, mozgászavar
  • spina bifida
  • ataxia
  • spinális és/vagy cerebralis fejlődési rendellenesség
  • spinális tumorokat, traumákat követő állapotokí/li>
  • koponyatraumák, agyvérzést követő állapotok, agytumorok posztoperatív állapota

Milyen segítségre számíthat?

A konduktív pedagógiai fejlesztés, konduktív pedagógiai program szerint és fejlesztési terv alapján történik. A konduktor az előzetes ismeretei, valamint operatív megfigyelései alapján állítja össze a konduktív pedagógiai programot az adott csoportra vagy az adott gyermekre, tanulóra.

Hogyan lehet igénybe venni?

A MOSZRB által kiadott szakvéleménnyel, az illetékes tagintézménybe való jelentkezéssel.